,,Wer den Dichter verstehen, muss In Dichter Lande gehen’’ pisał Johann Wolfgang von Goethe

 

By doświadczyć tajemnicy osób i wydarzeń minionych, także tych z historii Kościoła trzeba koniecznie wybrać się w miejsce z nimi związane.

Nie dotykając już tajemnicy objawień w Gietrzwałdzie z 1877 r. i wizjonerek Justyny Szafryńskiej i Barbary Samulowskiej, około godziny 15.30 po przejechaniu 130 km dotarliśmy do Sanktuarium św. Doroty z Mątowów. Jest to jej rodzinna miejscowość i miejsce chrztu. Zetknęliśmy się z Tą bardzo ciekawą postacią w 2018 r. w Kwidzynie, gdzie pod okiem Jana z Kwidzyna – spowiednika i kierownika duchowego pod koniec życia była w rekluzji. 

Choć żyła w XIV wieku, może wydawać się mało znana, jest patronką małżeństw, zwłaszcza tych w kryzysie, jest skuteczną orędowniczką w sytuacji zagrożenia życia małych dzieci i niemowląt w powikłaniach około porodowych – co potwierdzają udokumentowane cudowne interwencje z ostatniego czasu.

Takie było Jej życie i w takich historiach wspiera modlących się przez Jej wstawiennictwo.

W każdą drugą sobotę miesiąca w Mątowach Wielkich jest modlitwa o zamianę serc w duchu słów u Ezechiela "zabiorę Wam serce kamienne, a dam Wam serce z ciała" Ez 36, 26-27  za wstawiennictwem Św. Doroty.

Jesteśmy w Pelplinie w "Collegium Marianum", już po raz drugi w sercu Diecezji Pelplińskiej.

Wdzięczni Bogu i Maryi za słońce w dzień i deszcz w nocy kolejny dzień z rzędu – zasypiamy.

 

Dzień VI

05 lipca 2020

Design & Created by MAGNUM & WIZJOFONIKA       © 2019 - Pielgrzymka Rowerowa Diecezji Sandomierskiej

Polub nas na portalach społecznościowych: