Pielgrzymka Rowerowa z Diecezji Sandomierskiej na Chełmskiej Górze

   Zaczęli pielgrzymować na rowerach do Maryjnych Sanktuariów w Polsce w 2010 roku.

Byli między innymi : na Jasnej Górze ,w Krzeszowie, w Świętej Lipce,  w Ostrej Bramie, w Sianowie na Kaszubach i Siekierkach nad Odrą u Matki Bożej Nadodrzańskiej Królowej Pokoju.

   W tym roku wiele wydarzeń stanęło pod znakiem zapytania. Pielgrzymka Rowerowa z Sandomierza również.

W spontanicznym porywie i determinacji : woli , wiary ,miłości do Matki Bożej oraz pasji do rowerów i przyrody, podjęliśmy ,w liczbie 28 pątników, tym bardziej szalone wyzwanie.

   W 7 dni blisko 1000 kilometrów z ziemi sandomierskiej do Sanktuarium Przymierza.

Na trasie nawiedzenie: Leśnej Podlaskiej, Serpelic, Gietrzwałdu, Mątowów Wielkich, Pelplina i w końcu ,,Częstochowy Pomorza”.

   Przybyliśmy do Sióstr Szensztackich w środę 7 lipca. Zwykle, nie wiemy czego się spodziewać w nowym miejscu, do czego Bóg nas wezwie tym razem?

   Odczytujemy naszą obecność w tym miejscu jako wezwanie do codziennego różańca, odczytania na nowo w 100- lecie urodzin Jana Pawła II jego wskazań z Koszalina w 1991 roku, gdzie rozpoczął jakże ważną pielgrzymkę z przesłaniem Dekalogu – która to  nie była wtedy  przyjęta przez wszystkich Polaków z  akceptacją.

Przyjmujemy więc z otwartym sercem spotkanie z charyzmatem ruchu szensztackiego, które mamy nadzieje ożywi naszą pobożność.

 

   Dziękujemy siostrom za środowe i czwartkowe spotkanie.

Sandomierscy pielgrzymi.  

 

 

Dzień IX

08 lipca 2020

Design & Created by MAGNUM & WIZJOFONIKA       © 2019 - Pielgrzymka Rowerowa Diecezji Sandomierskiej

Polub nas na portalach społecznościowych: