Niedzielę, drugi dzień pielgrzymki rozpoczęliśmy godzinkami w Sanktuarium w Piekoszowie. Następnie wspólna Msza Święta z parafianami, pyszne śniadanko w ośrodku Caritasu i w drogę. Pogoda idealna na rower, humory dopisywały więc na liczniku szybko przybywały kilometry.
Ciekawym miejscem na naszej trasie było Sanktuarium św. Anny, gdzie mieliśmy postój i możliwość indywidualnej modlitwy. Przy silnym wietrze, ciemnych chmurach i w niewielkich kroplach deszczu dotarliśmy popołudniem do Częstochowy. Następnie zakwaterowanie i obiad we własnym zakresie.
  No i nadszedł ten czas… Myślimy, że ważny nie tylko dla nas. Apel Jasnogórski odśpiewany tuż przed obrazem, a następnie nocne czuwanie przy Naszej Matce. Dla nas osobiście była to wielka radość wrócić tu z pielgrzymką rowerową po 10 latach. Cała nasza grupa zgromadziła się przy tronie Królowej Polski zawierzając Jej nasze rodziny, radości i troski. Prosząc Ją, aby wskazywała nam te obszary naszego życia gdzie jeszcze nie domagamy, gdzie powinniśmy się zmienić. Przyszliśmy do Niej, aby uczyć się od niej miłości. Na początku odmówiliśmy dwie części różańca z przygotowanym przez pielgrzymów rozważaniami.
  O północy mieliśmy uroczystą Eucharystie. Mocne słowa ks. Piotra, który mówił między innymi o tych 10 latach pielgrzymowania, które dają nam do myślenia. Co nam ta pielgrzymka daje? W jakim punkcie jest nasza wiara? Czy przypadkiem nie stoimy w miejscu? Po Eucharystii dalej trwaliśmy na modlitwie, którą zakończyliśmy o 3 nad ranem omówieniem Koronki do Miłosierdzia Bożego i zasłonięciem cudownego obrazu.

Dziękujemy Ci Panie Jezu za ten cudowny czas bycia tak blisko Twojej i Naszej Matki. 

Beata i Andrzej Werescy. 
 

GALERIA - Dzień 2

Zapraszamy również na nasz pielgrzymkowy profil facebookowy:

https://www.facebook.com/RowerowaSandomierz

Dzień II   Piekoszów - Jasna Góra

21 lipca 2019

Design & Created by MAGNUM & WIZJOFONIKA       © 2019 - Pielgrzymka Rowerowa Diecezji Sandomierskiej

Polub nas na portalach społecznościowych: